Třídní schůzky - středa 18.4.2018
5.4.2018

Vážení rodiče, rádi bychom vás upozornili na konání třídních schůzek a to ve středu 18.4. Pro žáky 1. stupně začínají třídní schůzky v 17 hodin, pro žáky 2. stupně pak v 17:30 hodin. Přijďte se informovat, jak se vašim dětem daří, jaké mají úspěchy, kde je třeba něco napravit. Třídní důvěrníci vám sdělí novinky ze SRPŠ a třídní učitelé budou informovat o akcích, které s třídou ještě do konce roku plánují. Těšíme se na vás.

Ředitelské volno dne 7.5.2018.
5.4.2018

Vážení rodiče, upozorňujeme na ředitelské volno v pondělí 7.5. Vzhledem ke státnímu svátku dne 8.5. přijdou děti do školy ve středu 9.5.

Informace pro rodiče nově přijatých dětí

Vloženo: 8.9.2017 | Autor: admin| Zobrazeno: 546x | Upravil: admin

Informace pro rodiče nově přijatých dětí

Během září se konají třídní schůzky na kmenových třídách dítěte. Zde budete seznámeni se školním řádem, s platebními podmínkami a dalšími informacemi.

Co má dítě zpravidla umět

V každém případě se počítá s tím, že paní učitelka dětem pomůže a tyto dovednosti je bude učit. Je ale velmi důležité, aby rodič spolupracoval.

• Dítě by určitě mělo znát své jméno a příjmení.

• Dítě by se mělo umět samo svléknout, při oblékání může mít nedostatky (problémy se zipem, s knoflíky, s punčochami), ale není v silách paní učitelky, aby všechny děti svlékala a oblékala. Dítě by mělo umět říct paní učitelce, s čím potřebuje pomoct. Dítě by se mělo umět zout a obout, pokud má boty s tkaničkami, mělo by umět zavázat tkaničku.
Je potřeba usnadnit dětem oblékání a obouvání tím, že jim dáte svetr přes hlavu a ne na knoflíky, palcové rukavice místo prstových, boty na suchý zip.

• Mělo by také poznat své oblečení a obuv (pro kontrolu by mělo mít všechny věci podepsané). Je dobré dítěti ráno při oblékání říkat, co má právě na sobě, a jaké s sebou bude mít náhradní oblečení.

• Mělo by samostatně jíst lžící a pít ze skleničky nebo hrníčku.

• Dítě by se mělo umět samo vysmrkat a používat kapesník.

• Dítě by mělo s jistotou ovládat svůj močový měchýř. Ve školce jsou časové intervaly, kdy děti samostatně chodí na záchod, do té doby by dítě mělo vydržet suché nebo by se mělo umět ozvat, pokud potřebuje jít dříve. Není velkou výjimkou, když dítě v zápalu hry prostě zapomene.

• Dítě by mělo být zvyklé umýt si ruce, když jde ze záchodu, když jde jíst, když je jakkoliv špinavé, utřít se do ručníku.

• Mělo by umět chodit po schodech bez držení dospělého.

• Mělo by po sobě umět uklidit hračky a pracovní nástroje na správné místo.

• Dítě by mělo umět pozdravit, poděkovat, a pokud o něco žádá, mělo by to umět zdvořile.

• Mělo by setrvat u činnosti 5 – 10 minut. Ve školkách si děti pouze nehrají, ale s paní učitelkou i zpívají, zkoušejí divadélka na besídky, či malují a vyrábějí. Proto je nutné, aby i malé dítě umělo alespoň pět minut u nějaké věci setrvat. Proto dítě musí mít alespoň základy výchovy. Být pokud možno poslušné. Dítě nesmí úmyslně ubližovat ostatním dětem, úmyslně ničit hračky apod. Musí reagovat na pokyny paní učitelky.

Nástup bude trochu komplikovaný odloučením od maminky. Některé děti to ponesou těžce – a vy s nimi. První týden by mělo chodit do školky na zkrácenou dobu. Velice dítěti pomůžete, když nebudete ve stresu vy sama ani nikdo jiný z rodiny. Můžete své dítě chlácholit, ale musíte být pevně rozhodnutá odejít a odchod zbytečně neprodlužovat, naopak byste nikdy neměla odcházet tajně bez rozloučení. Je dobré dítěti vysvětlit, kdy se vrátíte a potom se opravdu včas vrátit.