Třídní schůzky - středa 18.4.2018
5.4.2018

Vážení rodiče, rádi bychom vás upozornili na konání třídních schůzek a to ve středu 18.4. Pro žáky 1. stupně začínají třídní schůzky v 17 hodin, pro žáky 2. stupně pak v 17:30 hodin. Přijďte se informovat, jak se vašim dětem daří, jaké mají úspěchy, kde je třeba něco napravit. Třídní důvěrníci vám sdělí novinky ze SRPŠ a třídní učitelé budou informovat o akcích, které s třídou ještě do konce roku plánují. Těšíme se na vás.

Ředitelské volno dne 7.5.2018.
5.4.2018

Vážení rodiče, upozorňujeme na ředitelské volno v pondělí 7.5. Vzhledem ke státnímu svátku dne 8.5. přijdou děti do školy ve středu 9.5.

Kompetence

Vloženo: 8.9.2017 | Zobrazeno: 533x |

Školská rada se zřizuje na základě školského zákona jako orgán školy, umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školskou radu při ZŠ MŠ Klecany tvoří 9 členů, jejichž funkční období je tři roky. Jednání školské rady se řídí jejím jednacím řádem.

a) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

b) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy

f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy,

i) podává návrh na vyhlášení konkursu na ředitele školy.