Zápis do prvních tříd na školní rok 2021/2022

Vloženo: 7.9.2017 | Zobrazeno: 6903x

Zápis bude probíhat elektronicky prostřednictvím našich webových stránek během celého měsíce dubna.

Máme 65 volných míst určených pro budoucí prvňáčky.

Po registraci Vašeho dítěte Vám systém vygeneruje mail s kódem, jehož přílohou budou žádosti o přijetí či odklad PŠD. Stáhněte si potřebný dokument, vyplňte jej a podepište. Dle nařízení MŠMT jsou možné tyto způsoby doručení žádosti o přijetí či odklad PŠD do školy:

- mailem s elektronickým podpisem,

- datovou schránkou,

- poštou (rozhodující je datum podání na poštu),

- osobním podáním ve škole (je možné využít i schránku na vstupní zelené bráně školy).

Pokud zákonný zástupce podá žádost prostřednictvím jiných technických prostředků, než jsou výše uvedené, je nutné, aby ji do 5 dnů potvrdil, jinak se k žádosti nepřihlíží.

Podle vygenerovaného kódu budete později informováni prostřednictvím webových stránek o výsledcích zápisu do naší školy.

Žádáte-li pro své dítě odklad, je potřeba škole doručit tuto dokumentaci nejlépe do konce května:

- žádost o odklad,

- doporučení odkladu povinné školní docházky z pedagogicko-psychologické poradny,

- doporučení odkladu povinné školní docházky od odborného lékaře (pediatr aj.).

Během měsíce června proběhne prezenčně či online třídní schůzka, na kterou budete pozvaní mailem. Zde se dozvíte veškeré informace k nástupu Vašeho dítěte do ZŠ Klecany včetně rozdělení do tříd.

Směrnice pro přijímání dětí do prvních tříd zde (Velikost: 360.46 kB)

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.