VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Z důvodu rekonstrukce základní školy a uzavření parkoviště a příjezdové cesty od Boleslavky bude od PONDĚLÍ 15.6.2020 uzavřen zadní vstup do mateřské školy.

Přístup bude možný pouze hlavním vchodem od hříště (ze sídliště).

Třída ŽABKA bude od pondlí 15.6.2020 přestěhována do auly. Prosíme rodiče, aby si všechny věci, které děti mají v šatně, odnesli domů a v pondělí 15.6.2020 si je přinesli v igelitových taškách se jmenovkou do šatny před aulou. Vstup do auly bude z vnitřních prostor školky.

Mateřská škola se nachází na okraji malého městečka v těsné blízkosti základní umělecké školy a základní školy, což spatřujeme jako velký klad. Děti odcházejí do školy, přestupují do prostředí, které je jim blízké a známé.

Školka byla dostavěna a otevřena v roce 1980. Tvořily ji původně 4 třídy. S postupem času děti ubývaly, a tak došlo ke zrušení 2 tříd. Dnes je tomu naopak, děti přibývají a naše školka se již rozrostla na 7 tříd. Kapacita je 175 dětí. 6 tříd se nachází v budově MŠ a 7. třída Žabka sídlí v budově základní školy v pavilonu D.

Složení tříd je homogenní nebo částečně heterogenní. Děti jsou rozdělovány do tříd podle věku narození. Děti s odkladem školní docházky a děti předškolní jsou zařazovány do společné třídy.

1.11.2002 došlo ke sloučení mateřské školy a základní školy a vznikl právní subjekt  Základní a Mateřská škola Klecany.