VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Z důvodu rekonstrukce základní školy bude od úterý 1.9.2020 uzavřeno parkoviště a příjezdová cesta od Boleslavky, tzn.,že bude uzavřen zadní vstup do mateřské školy. Vstup do budovy MŠ bude možný pouze hlavním vchodem od hříště (ze sídliště).

Třída ŽABKA bude od úterý 1.9.2020 ve své kmenové třídě v budově D. Vstup do třídy bude možný pouze brankou od Boleslavky. Uprostřed ulice V Boleslavce bude ukazatel, kde se třída Žabka nachází.

Mateřská škola se nachází na okraji malého městečka v těsné blízkosti základní umělecké školy a základní školy, což spatřujeme jako velký klad. Děti odcházejí do školy, přestupují do prostředí, které je jim blízké a známé.

Školka byla dostavěna a otevřena v roce 1980. Tvořily ji původně 4 třídy. S postupem času děti ubývaly, a tak došlo ke zrušení 2 tříd. Dnes je tomu naopak, děti přibývají a naše školka se již rozrostla na 7 tříd. Kapacita je 175 dětí. 6 tříd se nachází v budově MŠ a 7. třída Žabka sídlí v budově základní školy v pavilonu D.

Složení tříd je homogenní nebo částečně heterogenní. Děti jsou rozdělovány do tříd podle věku narození. Děti s odkladem školní docházky a děti předškolní jsou zařazovány do společné třídy.

1.11.2002 došlo ke sloučení mateřské školy a základní školy a vznikl právní subjekt  Základní a Mateřská škola Klecany.