Informace k nástupu do MŠ

Vloženo: 17.3.2021 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 484x | Zatím neupraveno

ADAPTAČNÍ REŽIM

• Každé nově přijaté dítě si musí postupně zvykat na nové prostředí. První týden by mělo chodit do školky na zkrácenou dobu a postupně ji prodlužovat po dohodě s paní učitelkou. Je dobré počítat s určitými problémy při adaptaci a přizpůsobit tomu své zaměstnání.

CO BY MĚLO DÍTĚ NASTUPUJÍCÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY ZVLÁDAT

• Mělo by si samo umět sundat boty a uklidit do botníku
  • Samo používat toaletu (bez plen, nočníky nepoužíváme)
  • Samo se najíst lžičkou
  • Samo smrkat
  • Poznat si svoje věci
  • Dorozumět se s dospělým

Je samozřejmé, že některé děti budou potřebovat pomoc, ale není v silách učitelky, aby všechny děti krmila, obouvala, apod. Je potřeba usnadnit dětem oblékání tím, že budou mít boty na suchý zip, oblečení (mikiny, svetry) bez složitého zapínání, palcové rukavice místo prstových apod.

ORGANIZAČNI INFORMACE

• Školní rok začíná ve středu 1. 9. 2021

• Třídní schůzky se budou konat začátkem září, termín oznámíme na konci srpna

• Evidenční list, který je k dispozici na webových stránkách, přinesete vyplněný a potvrzený lékařem první den nástupu dítěte do školky. Pokud bude mít vaše dítě stanovenou dietu lékařem, je potřeba s vedením MŠ a vedoucí školní jídelny domluvit pravidla stravování. V jiných případech, než stanovených lékařem, nebude na úpravu stravy brán zřetel (náboženské a jiné důvody).

• Provoz MŠ je od 6.30 do 16.30 hodin. Příchod je do 8.00 hodin.

• Školné za dítě v MŠ činí 500 Kč měsíčně a stravné 700 Kč (viz. Pokyny k platbám školného a stravného)

• Předškoláci a děti s odkladem školní docházky školné neplatí, pouze zálohu na stravu.

Kontakty na paní Císařovou: 773 482 484, zs@zsmsklecany.cz (platby školného)

Kontakty na paní Bílkovou: 774 482 489, jídelna@zsmsklecany.cz (vedoucí jídelny)

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.