Školní rok 2018/2019
2.7.2018

Milé děti, vážení rodiče,

přejeme krásné slunné léto a těšíme se na Vás v pondělí 3. září 2018  :O)

198336

Vloženo: 30.8.2017 | Zobrazeno: 6922x |

ZŠ a MŠ Klecany je plně organizovaná škola, která se nachází v rozsáhlém pavilónovém areálu na okraji Klecan společně se ZUŠ.
Jsme otevřená škola, které záleží na žácích a je pro nás důležitá spolupráce a komunikace s rodiči. Velmi důležité je pro nás bezpečné sociální klima školy. Ve škole panuje přátelská atmosféra mezi pedagogy a žáky, kterou se snažíme podporovat a rozvíjet i během velkého množství mimoškolních akcí (exkurze, výlety, kulturní představení, školy v přírodě, lyžařské a jiné sportovní kurzy či zahraniční jazykově poznávací pobyty). Výhodou je propojenost areálu od mateřské školy po 9. třídu. Klademe důraz na výuku cizích jazyků nejen tím, že na hodinách Aj je přítomen rodilý mluvčí, ale i tím, že postupně začínáme v některých předmětech uplatňovat výukovou metodu CLIL. Žákům už od 1. třídy zařazujeme do výuky programy a projekty zaměřené na zdravý životní styl, ochranu proti škodlivým vlivům nežádoucího sociálního chování i programy první pomoci. Škola je otevřená komunikaci a spolupráci s rodiči i dětmi. Snažíme se rozvíjet pracovní návyky žáků – umět se učit a spolupracovat.
Věříme, že tímto přístupem přispíváme k úspěšné adaptaci našich žáků v dalším studiu a životě i po odchodu z naší základní školy.