Kotva
Menu
GDPR pověřenec

JUDr. Vladimír Palák, B & W expert service, s.r.o.


poverenec@bwes.cz 
tel. 721 950 789

NNTB

NENECH TO BÝT!

 

www.nntb.cz

Počítadlo

Nahrávám data...

ZŠ a MŠ Klecany Vás vítá ...


OcenÄ?n?­ spoleÄ?nosti Scio

 

Nabídka konzultací pedagogicko-psychologické poradny

Dobrý den, 

vzhledem k tomu, že pedagogicko-psychologické poradny jsou v současné době uzavřeny, nabízí Pedagogicko-psychologická poradna Středočeského kraje, pracoviště Praha – východ (Mochovská 570, 194 00 Praha 9 - Hloubětín) možnost emailových konzultací nejen pedagogům, ale i rodičům. Pokud chcete poradit například s domácí  reedukací nebo potřebujete psychologickou konzultací apod., jsou Vám paní PaedDr. Michaela Trávníčková a Mgr. Tereza Chodurová k dispozici. Stejně tak můžete kontaktovat školního speciálního pedagoga Mgr. Markétu Hofmannovou.

Kontakty jsou:

travnickova@pppsk.cz

chodurova@pppsk.cz

marketa.hofmannova@zsmsklecany.cz

 

 

 

 

Uzavření sportovišť.

Na základě rozhodutí vlády uzavíráme veškerá sportoviště ve škole (tělocvičnu i halu) a to do odvolání.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!

Vážení rodiče, na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví a jednání Bezpečnostní rady státu je  přerušena výuka na základních a středních školách. Rozhodnutí začne platit od středy 11. 3. 2020 a to do odvolání.

Vyučující budou zpracovávat témata z jednotlivých předmětů a připravovat úkoly pro žáky, které budou předávat přes Bakaláře. Prosím proto o sledování a předání dětem.

Nebudou probíhat ani žádné kroužky (školní, Rytmiku, Pravého Hradce).

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/#Omezeni_volneho_pohybu

Volné místo - kuchařka ve školní jídelně.

Hledáme do našeho kolektivu školní kuchyně nové pracovní síly na pozici kuchař/ka. Příjemné pracovní prostředí (moderní zařízení, prima kolektiv), pevná pracovní doba, bonusy zaměstnavatele. Do Klecan velmi dobré spojení z Kobylis (od metra).

Vyplňování anket

Anketu najdete na webové aplikaci, kterou si můžete otevřít jak na PC, tak i v mobilu (pozor! nezaměňujte ji s mobilní aplikací).

Po přihlášení do "ŽÁKOVSKÉ KNÍŽKY" v levé liště vyhledáte "ankety". Po rozkliknutí zvolíte "vyplňování anket" a objeví se právě zaktivovaná anketa.

Úplně vpravo najdete symbol tužky. Po odkliknutí se Vám anketa otevře.

Nezapomeňte na závěr Vaši volbu v anketě vlevo dole uložit.

Zkontrolujte si, zda jste skutečně vyplnili anketu. Po zavření ankety musí být vpravo zelené "zatržítko".

Bakaláři - změna hesla

Vážení rodiče,

zde naleznete kraťoučký návod, jak se vypořádat s webovou versus mobilní aplikací na Bakalářích. 

Nejprve je vhodné změnit vygenerované heslo na pro Vás zapamatovatelné. 

Cesta: webový prohlížeč (Google Chrom, Mozilla Firefox, Explorer, Opera aj.) - www.zsmsklecany.cz - ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA - zde se přihlásíte a změníte heslo v sekci nástroje - změna hesla (viz. foto)

Tuto cestu lze realizovat na PC i na mobilu. 

Mobilní aplikace je software vytvořený speciálně pro chytré telefony plnící podobnou funkci jako aplikace webová. Počítá se zde však s menším prostorem k manipulaci, a proto většinou nepodporuje všechny funkce webové aplikace. Nicméně obě je možné otevřít v mobilním telefonu, pokud máte on-line připojení na internet. Tedy i ti z Vás, kteří nemají k dispozici PC, se dostanou ke všem informacím posílaným přes Bakaláře. Nenajdete-li požadovanou informaci na mobilní aplikaci, přihlaste se do webové. 

Děkujeme za spolupráci.

Stanovisko ZŠ

Stanovisko ZŠ k interakci žáků ve škole.

Chování žáků ve škole je vždy jiné, než jak své děti znají rodiče z domácího prostředí. Síla kolektivu je zde poměrně velká a řada dětí toho využívá. Některé ve svůj prospěch, jiné aby se před ostatními zviditelnily. A i zde jsou rozdíly. Někteří se chtějí zviditelnit, protože něčeho dosáhli, pochlubit se, někteří chtějí ukázat v kolektivu svoji fyzickou sílu, další se chtějí začlenit do kolektivu a neví jak. A k tomu všemu se přidávají další aspekty, na druhém stupni hlavně aspekty dospívání a puberty. Bohužel se k tomu všemu přidává ještě jeden velice důležitý aspekt – nevychovanost. Toto rodiče slyšet nechtějí, ale pravdou je, že řada rodin má na své děti velice málo času, s dětmi si nepovídají, nerozebírají jejich trable, potřeby či sny, nestolují spolu, netráví spolu volný čas a bezmezně jim důvěřují. Toto všechno má pak dopad na vzájemné vnímání se v třídním kolektivu.

Jakýkoliv přestupek vůči školnímu řádu okamžitě řešíme daným postupem:

  1. Učitel, který drží dozor zasahuje a řeší situaci. Pokud je nutné, poskytne první pomoc, kontaktuje rodiče, příp. volá záchranku.
  2. Situaci řeší třídní učitel s viníky, příp. s dalšími účastníky konfliktu, kteří byli přítomní.
  3. Řešení situace s vedením školy.
  4. Udělení výchovných opatření.
  5. Opakování poučení o bezpečnosti v souvislosti s daným přestupkem.

Pokud škola nemá informace o patologickém chování, nemůže situaci řešit. Dle preventivního programu jsou žáci informováni o patologickém chování v rámci prevence během roku.

V rámci Preventivního programu školy má škola zpracovaná i další témata, která se dětmi v jednotlivých ročnících budou vyučující či lektoři probírat a vzájemná interakce mezi žáky je i tématem, které třídní učitelé probírají s dětmi na třídnických hodinách.

Změny v platbách za obědy!

Vážení strávníci,

vzhledem ke zdražování veškerých surovin a energií jsme bohužel nuceni i my od 1.9.2019 zdražit obědy, abychom mohli zachovat kvalitu a možnost výběru. 

 

dítě MŠ (do 7 let) ranní a odpolední svačina 9,- + 9,- Kč
  oběd 20,- Kč
dítě MŠ (od 7 let) ranní + odpolední svačina 10,- + 10,- Kč
  oběd 22,- Kč
dítě ZŠ (7 - 10 let) svačina 16,- Kč
  oběd 28,- Kč
dítě ZŠ (11 - 14 let) svačina 16,- Kč
  oběd 30,- Kč
dítě ZŠ (15 a více let) svačina 16,- Kč
  oběd 32,- Kč
zaměstnanci svačina 16,- Kč
  oběd 38,- Kč
externí strávníci oběd 70,- Kč

 

Děkujeme za pochopení a přejeme všem pohodové letní dny.

Kolektiv školní jíddelny

Mobilní knihovničky v pavilonech.

Během měsíce dubna začnou na naší škole fungovat MOBILNÍ KNIHOVNIČKY.

Knihovny budou fungovat na principu: Půjč si a vrať.

Nyní jsme ve fázi zaplňování knihovniček knihami a časopisy. Máte-li zájem, pomozte nám prosím s jejich naplněním. Uvítáme každou dětskou knihu, kterou již nechcete či nepotřebujete.

Děkujeme  :O)

Od jara pěšky do školy