Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Menu
GDPR pověřenec

JUDr. Vladimír Palák, B & W expert service, s.r.o.


poverenec@bwes.cz 
tel. 721 950 789

NNTB

NENECH TO BÝT!

 

www.nntb.cz

Počítadlo

Nahrávám data...

ZŠ a MŠ Klecany Vás vítá ...OcenÄ?n?­ spoleÄ?nosti Scio

 

HURÁÁÁ, PRÁZDNINY!

V týdnu od 14.6. do 18.6. úspěšně proběhly školy v přírodě a školní výlety. Sluníčko k tomu svítilo (někdy možná až moc), ale všichni si to skvěle užili. Dnes jsme rozdali vysvědčení a všem přejeme krásné sluníčkové prázdniny. Užijte si je, odpočívejte u vody, při sportu, u knížky, jak je každému libo. Hlavně si nic neudělejte, buďte zdraví!

Tak hurááá na prázdniny :-)

Čestné prohlášení o Vašich dětech

Bakaláři nabízí tisk čestného prohlášení o Vašich dětech přímo z webové aplikace. Najdete ho na horní liště (viz. obrázek).

 

Vyjádření vedení školy k ukončení školního roku.

Vážení rodiče,

   dovolte mi reakci na zprávy některých rodičů na Bakalářích k dřívějšímu ukončení školy v tomto školním roce.

   Již na počátku tohoto školního roku jsme vás informovali o nutnosti zkrátit školní rok z důvodu další etapy rekonstrukce a dostavby naší základní školy. Firma, která má stavbu na starosti, má takto nasmlouvané práce se zřizovatelem, tedy OÚ Klecany. V době úplného uzavření škol firma nemohla práce realizovat z důvodu jiných svých rozpracovaných akcí. Dalším důvodem, proč práce nešlo realizovat dříve, bylo fungování vyučujících přímo ve škole, odkud nemálo pedagogů vedlo a vede on-line výuku, a není možné vysílat za zvuků sbíječek, vrtaček a bourání.

   Nikdo v září nemohl bohužel tušit, jak se celá situace kolem pandemie protáhne. My jsme ale od samého počátku školního roku věděli, že budeme muset skončit dříve, a tak jsme podle toho rozplánovali učivo i samotnou výuku. Od uzavření škol v říjnu 2020 jsme velice zodpovědně přistupovali a přistupujeme k distanční výuce a snažili jsme se co nejvíce být s dětmi ve spojení on-line, aby probírané učivo nezůstávalo na dětech samotných a jejich rodičích, jako tomu je na jiných školách. Doporučení ministra školství je vést on-line výuku 1 hodinu denně pro žáky 1. stupně a 3 hodiny denně pro žáky 2. stupně. My jsme se snažili zajistit on-line výuku téměř v plném rozsahu. V době před vánočními svátky a také nyní, kdy jsou možné konzultace dětí, které nemají prezenční výuku, jsme využívali a využíváme této možnosti a individuálně s dětmi pracujeme. Vyučující se každé dva měsíce schází v metodických sdruženích a předmětových komisích, kde projednávají mimo jiné i termíny probíraného učiva. Žádná třída nemá takový skluz, aby učivo nebylo včas probráno.

   Já, jako ředitelka ZŠ, mám právo na udělení pěti dní ředitelského volna v daném školním roce. Žádná ředitelská volna jsme v průběhu roku nevybírali a to právě proto, abychom udělením ředitelského volna mohli zkrátit výuku na konci školního roku. O zbylé tři dny jsme požádali MŠMT. Fakticky se tedy jedná o zkrácení školního roku o tři dny a budete se mnou zajisté souhlasit, že to není nic, co by mělo vzdělání našich dětí negativně ovlivnit.

   Během školního roku se díky pandemické situaci nekonaly žádné doprovodné kulturní či sportovní akce, exkurze, výlety, atp. Všechen čas byl a je věnován výuce.

   Ještě bych ráda dementovala informaci některých rodičů o tom, že paní učitelky a páni učitelé budou mít o 14 dní delší volno. V žádném případě to tak není. Učitelé budou mít na toto období zadanou práci týkající se revize RVP ZV (revize výukových materiálů pro další období, kdy dochází k některým úpravám vzdělávacího programu).

   Milí rodiče, zkracování školního roku není naším výmyslem. Je to nutnost k tomu, aby se zase o kousek pohnulo s rekonstrukcí a dostavbou naší školy, jejíž kapacita již nepostačuje a aby vaše děti měly kvalitní prostředí ke vzdělávání.. Tato rekonstrukce a dostavba bude pokračovat i v následujících letech. Věříme, že takovéto úpravy školního roku byly poslední. Další etapy by měly probíhat během celého školního roku. Bude to období pro nás všechny velice náročné, ale bude stát za to. Děti budou mít krásné nové šatny, rozšíří se sociální zázemí, zvětší se chodby, pospojují se jednotlivé pavilony, zrevitalizuje se okolí budov. Prosím, buďme tedy tolerantní a vstřícní. Veškeré dotazy vám i nadále rádi zodpovíme, pokud se na nás obrátíte. Moc vám děkuji.
Barešová, ředitelka školy.

Testování našich žáků

Od pondělí 17. 5. 2021 budeme naše děti v ZŠ testovat 1x týdně prostřednictvím antigenních testů Singclean a Sejoy. odkazy na instruktážní videa níže.

Instruktážní video Singclean

Instruktážní video Sejoy

Pokladničky

Vážení rodiče,

pokladničky nyní najdete v pravé svislé liště pod jídelnou.

Nově se do nich můžete přihlásit přes rodičovský účet v Bakalářích v levé svislé liště úplně na konci.

Nošení roušek v areálu školy

Žádáme všechny žáky i návštěvníky školy, aby v areálu školy měli nasazené roušky či respirátory. Děkujeme.

Ombudsman dětem

Ombudsman dětem ... (Velikost: 6.01 MB)

Zájmové mimoškolní aktivity

Vážení rodiče, zde najdete nabídku mimoškolních aktivit pořádaných místními organizacemi a agenturou.

Zájmové mimoškolní aktivity (Velikost: 706.54 kB)

Volejbal a florbal (Velikost: 319.72 kB)

Pozemní hokej (Velikost: neznámá)

Agentura Kamarád (Velikost: 477.08 kB)

ZÁKAZ VSTUPU RODIČŮM DO AREÁLU ŠKOLY

Vážení rodiče a přátelé školy,

z hygienických důvodů vás chceme požádat, abyste bez vážných důvodů nevstupovali do areálu školy. Pokud potřebujete s kýmkoliv z personálu jednat, domluvte si předem schůzku. 

Děkujeme za pochopení a trpělivý přístup. Vedení školy

Vyplňování anket

Anketu najdete na webové aplikaci, kterou si můžete otevřít jak na PC, tak i v mobilu (pozor! nezaměňujte ji s mobilní aplikací).

Po přihlášení do "ŽÁKOVSKÉ KNÍŽKY" v levé liště vyhledáte "ankety". Po rozkliknutí zvolíte "vyplňování anket" a objeví se právě zaktivovaná anketa.

Úplně vpravo najdete symbol tužky. Po odkliknutí se Vám anketa otevře.

Nezapomeňte na závěr Vaši volbu v anketě vlevo dole uložit.

Zkontrolujte si, zda jste skutečně vyplnili anketu. Po zavření ankety musí být vpravo zelené "zatržítko".

Bakaláři - změna hesla

Vážení rodiče,

zde naleznete kraťoučký návod, jak se vypořádat s webovou versus mobilní aplikací na Bakalářích. 

Nejprve je vhodné změnit vygenerované heslo na pro Vás zapamatovatelné. 

Cesta: webový prohlížeč (Google Chrom, Mozilla Firefox, Explorer, Opera aj.) - www.zsmsklecany.cz - ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA - zde se přihlásíte a změníte heslo v sekci nástroje - změna hesla (viz. foto)

Tuto cestu lze realizovat na PC i na mobilu. 

Mobilní aplikace je software vytvořený speciálně pro chytré telefony plnící podobnou funkci jako aplikace webová. Počítá se zde však s menším prostorem k manipulaci, a proto většinou nepodporuje všechny funkce webové aplikace. Nicméně obě je možné otevřít v mobilním telefonu, pokud máte on-line připojení na internet. Tedy i ti z Vás, kteří nemají k dispozici PC, se dostanou ke všem informacím posílaným přes Bakaláře. Nenajdete-li požadovanou informaci na mobilní aplikaci, přihlaste se do webové. 

Děkujeme za spolupráci.

Jak číst v Bakalářích zprávy z loňského roku?

Zprávy lze najít na počítači, nikoliv v mobilní verzi. Na úvodní stránce zvolíte "Komens" - "Přijaté zprávy" a pak odkliknete v šedé liště vpravo nahoře "starší".

ukázka (Velikost: 339.47 kB)

 

Mobilní knihovničky v pavilonech.

Během měsíce dubna začnou na naší škole fungovat MOBILNÍ KNIHOVNIČKY.

Knihovny budou fungovat na principu: Půjč si a vrať.

Nyní jsme ve fázi zaplňování knihovniček knihami a časopisy. Máte-li zájem, pomozte nám prosím s jejich naplněním. Uvítáme každou dětskou knihu, kterou již nechcete či nepotřebujete.

Děkujeme  :O)

Od jara pěšky do školy